Студентка Сумського державного університету взяла участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Прикладна статистика», яка проходила на базі Національній академії статистики, обліку та аудиту Державної служби статистики України.

Доцент кафедри економічної кібернетики О. І. Кремень та студентка групи ЕКм-61а Сковронька Анастасія вперше брали участь ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Прикладна статистика», яка відбулась 26-28 квітня 2017 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту Державної служби статистики України. Учасниками олімпіади стали 25 студентів-представників 10 вищих навчальних закладів, 9 з яких здійснюють підготовку фахівців з прикладної та офіційної статистики.

До складу журі увійшли провідні науково-педагогічні працівники НАСОА, вчені наукових установ Національної академії наук України, науково-педагогічні працівники споріднених кафедр, факультетів інших вищих навчальних закладів України. Доцент кафедри економічної кібернетики О. І. Кремень ввійшла до складу апеляційної комісії олімпіади.

У перший день олімпіади вищі навчальні заклади презентували позаконкурсне домашнє завдання – доповіді на тему «Все про статистику та статистика про все». Команда Сумського державного університету отримала диплом в номінації «За волю до перемоги».

На другий день учасникам Олімпіади для розв’язку було запропоновано чотири завдання, при виконанні яких студенти змогли проявити свої знання зі статистики, а саме: кросворд для перевірки знань статистичних термінів і визначень; задача для перевірки вмінь застосування методу перевірки статистичних гіпотез; задача на перевірку вмінь застосування методу ланцюгових підставлень; задача на аналіз народжуваності.

Під час проведення олімпіади була організована цікава зустріч учасників з начальником Головного управління статистики в м.Києві Віленчук Раїсою Григорівною, яка висвітлила сучасні тенденції розвитку державної статистики України і відповіла на актуальні питання студентів-статистиків.

За результатами виконання конкурсних завдань посіли: перше місце Київський національний університет ім.Т. Г. Шевченка, друге Наіональна академія статистики обліку та аудиту Державної служби статистики України і третє – Львівський національний університет ім. І.Франка.

Ще 5 учасників Олімпіади отримали дипломи в номінаціях «За оригінальність розв’язку», «За нестандартне мислення», «За вдале використання статистичної методології», «За креативний підхід», «За знання статистичної термінології», серед них Сковронська Анастасія, яка отримала димлом в номінації «За знання статистичної термінології».

До привітань переможців приєдналися Міжнародні курси англійської мови International House Kiyv й вручили подарункові сертифікати на відвідування літніх розмовних інтенсивів та сувенірну продукцію.

Участь у Всеукраїнській олімпіаді зі спеціальності «Прикладна статистика» надала досвіду у підготовці до олімпіад та вдосконаленні навчально-методичного забезпечення викладання навчальної дисципліни «Статистика», а також сприятиме підвищенню статистичної грамотності й залученню до наукової роботи студентської молоді.

Інформацію підготувала
доцент кафедри економічної кібернетики
О. І. Кремень

Gramota_PrSt1