Здобутки студентів сумського державного університету у всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «статистика»

Плідна співпраця викладачів кафедри економічної кібернетики і кафедри економіки та бізнес-адміністрування у підготовці студентів до Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Статистика» сприяла їх успіху та перемозі

12-14 квітня 2017 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту Державної служби статистики України відбувся ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Статистика». Учасниками олімпіади цього року стали 52 студенти – з 24 вищих навчальних закладів України.

До складу журі увійшли провідні науково-педагогічні працівники НАСОА, вчені наукових установ Національної академії наук України, науково-педагогічні працівники споріднених кафедр, факультетів інших вищих навчальних закладів України. Доцент кафедри економічної кібернетики СумДУ О. І. Кремень брала участь в організації проведення олімпіади у складі апеляційної комісії.

Сумський державний університет на олімпіаді представляли студенти Гаврило Юлія (Навчально-науковий інститут фінансів, економіки та менеджменту імені О. Балацького), Дініц Руслан та Харченко Юлія (Навчально-науковий інститут бізнес-технологій «УАБС»). Підготовку студентів до ІІ туру спільно здійснювали доцент кафедри економічної кібернетики О. І. Кремень та доцент кафедри економіки та бізнес-адміністрування О. М. Маценко. 

Учасникам олімпіади було запропоновано до виконання кросворд на володіння статистичною термінологією та три завдання логічно-розрахункового характеру, при виконанні яких студенти змогли продемонструвати глибинні знання з навчальної дисципліни «Статистика».

Студенти СумДУ гідно впоралися з виконанням конкурсних завдань у порівнянні зі студентами з інших вищих навчальних закладів, переважна більшість яких навчаються за напрямом підготовки «Прикладна статистика».

Студентка навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту ім. О. Балацького СумДУ (спеціальність «Економіка підприємства») Юлія Гаврило здобула перше місце, а студенти навчально-наукового інституту бізнес-технологій «УАБС» Харченко Ірина (напрям «Облік і облік») та Дініц Руслан (напрям «Економічна кібернетика») посіли відповідно 7-у та 10-у рейтингові позиції. Окрім того, Ірина Харченко була відзначена грамотою за вдале використання статистичної методології.

Досвід участі в олімпіаді дозволить продовжити удосконалення навчально-методичного забезпечення викладання навчальної дисципліни «Статистика» та поглибити наукові розробки у сфері як теоретичної, так і офіційної статистики й водночас сприятиме підвищенню статистичної грамотності молоді, зростанню числа зацікавлених статистикою студентів й надасть новий імпульс розвитку студентської науки.

 

Інформацію підготувала
доцент кафедри економічної кібернетики
О. І. Кремень