Теорія ймовірності і математична статистика

Коломієць Світлана Володимирівна

Койбічук Віталія Василівна

Актуальність дисципліни. Курс «Теорія ймовірності і математична статистика» відноситься до однієї з фундаментальних загальнотеоретичних дисциплін у вищій освіті. Зростання ролі статистичного аналізу у формуванні сучасної концепції управління пов’язано з двома основними тенденціями. Перша з них полягає в тому, що для ефективного управління необхідним є наукове формування інформаційного ресурсу. Друга полягає в тому, що необхідним є удосконалення методів збору і аналізу даних. Комплексний підхід у підготовці висококваліфікованих спеціалістів передбачає глибоке вивчення сучасних методів збору, обробки та статистичного аналізу даних.

Мета дисципліни: формування системи теоретичних знань і практичних навичок з основ математичного апарату, основних методів кількісного вимірювання випадковості дії факторів, що впливають на будь-які процеси, засад математичної статистики, яка використовується під час планування, організації та управління виробництвом, оцінювання якості продукції, системного аналізу економічних структур та технологічних процесів.

Завдання дисципліни: вивчення основних принципів та інструментарію математичного апарату, який використовується для розв'язування економічних задач, математичних методів систематизації, опрацювання та застосування статистичних даних для наукових та практичних висновків.

Знати: правила аналітичних перетворень, методи розв’язання математичних задач, основні формули, означення, теореми вищої математики, правила коректної постановки математичних задач і перевірки адекватності їх розв’язання.

Вміти: розробляти математичні моделі, пов’язані з дослідженням прикладних задач, при розв’язанні задач вибирати та використовувати необхідні обчислювальні методи і засоби (ПК, таблиці, довідники), аналізувати отримані результати і виробляти практичні рекомендації, самостійно вивчати навчальну літературу з математики.

Матеріали до практичних занять

Практикум до практичних занять

Індивідуальні завдання

Навчальний посібник